Sraigių auginimas

Norint pradėti auginti Helix Aspersa Maxima sraiges nuo reprodukcijos ir užauginti apie 10 tonų sraigių, Jums reikės:

  • nuo 20 iki 100 kv.m. patalpų reprodukcijai (reikalinga kanalizacija, vanduo, ventiliacija, nuolat palaikoma 18-22 C° temperatūra);
  • nuo 150 kv.m. apšildomo šiltnamio jaunikliams (komforto temperatūra 11 C°)
  • 30 ir daugiau arų lauko aptvarų.

Planuojamas užauginti sraigių kiekis priklauso nuo motininės bandos dydžio. Kad bendri sraigių auginimo kaštai kuo greičiau atsipirktų (priklausomai nuo turimų sąlygų, pelną galima gauti jau pirmaisiais metais), rekomenduojama sraigių verslą pradėti nuo 10 000 motininių sraigių bandos.  Iš jos galima išritinti apie 1 mln. sraigiukų ir, šeriant sraigėms skirtais pašarais bei sudarius tinkamas sąlygas, užauginti iki 10 tonų sraigių.

Jei neturite patalpų reprodukcijai, siūlome įsigyti inkubacinėse dėžutėse išsiritusių sraigiukų. Juos reikėtų iš karto paleisti į šildomą šiltnamį, kuriame turi būti:

  • įrengti aptvarai su šėryklomis;
  • pasėta žalio pašaro – baltųjų dobilų bei „Perko“ (kininių kopūstų ir rapsų hibridų).

Tiek vienu, tiek kitu atveju gegužės mėnesį sraigiukus iš šiltnamio reikia išleisti į lauko aptvarus, kuriuose turi būti užauginta ankščiau minėto žalio pašaro, įrengtos šėryklos ir laistymo sistema.

Dažniausios ir esminės lauko aptvarų įrengimo klaidos – šėrykloms naudojami euro padėklai bei netinkamas sraigių tankis aptvaruose.

Nors įsigyti sraigiukus brangiau, nei verslą pradėti nuo reprodukcijos, antruoju atveju nereikia įdėti tiek daug darbo kiek pirmuoju. Žinoma, kiekvieną kartą būtina apskaičiuoti šildymo, vandens bei darbo jėgos kaštus ir nuspręsti, kas Jums naudingiausia.
Pirmaisiais metais svarbiausia viską įsirengti minimaliomis sąnaudomis, o ne pradėti nuo nebūtinų investicijų. Tai ir bus Jūsų pelno garantas.

Motininių sraigių kainos įvairios. Tačiau pasirinkdami pigiausią variantą, įsitikinkite, ar iš tiesų gausite subrendusias motinines sraiges bei kokybiškas konsultacines paslaugas!

Rinkdamiesi motininių sraigių, ar sraigiukų pardavėją, pasidomėkite, ar tai patikimas augintojas, galintis deramai konsultuoti. Patikimumą geriausiai liudija užaugintos produkcijos kokybė bei kiekis. Turite tai pamatyti savo akimis.

Užaugusias sraiges prieš pardavimą surinkus būtina išdžiovinti ir sufasuoti pagal supirkėjo keliamus reikalavimus. Tinkamai išdžiovintos sraigės nudžiūna iki 30 % savo svorio.